|
|
|
|
|
Fadershingstar Shetland tom 2020
A - B
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | |
| | | | | |
| |
| A.S. Nomorado | 080SH | 2001 | RP-Hale Bopp
| Kurun Jazzmine | 3,02,1 | 1 | 2 | 8
| 18 | A.S. Pablo | 092SH | 2003 | Londböle
Baron | Knyttet | ost | | | | 1 | A.S. Umberto
| 161SH | 2008 | Valentino II | Nicolien v d Dorpstraat | ost
| | |
| 2 | Aarteen Fredriksson | 211SH |
| Herr Valburg | Ruskelan Pikku Myy | 2,43,0 | | 1 | 2 | 8 |
Abbe | RS158 | 77 | Bartje v Bergharen | Horshaga Assia |
2,49,6 | 1 | | 4 | 31
| Abildores Kenzo | RS493 | 2000 | Abildorews Gizmo | Sophie of Drakelaw | |
| | |
1 | Adam | | | | | | | |
| 1 | Affe | RS082 | 71 | Bary
Leaf of Felbridge | Horshaga Assia | ost | | | 1 | 6 | Ajoksen
Idol | 081SH | 98 |
RP-Chocolate Eyes | Royal Champagne | 2,39,0 | | 2 |
3 | 11 |
Akrobat | | | | |
| | | 1 | 1 |
Aku | 054SH | 91 | Onyx v st Geerhof | Verona v
d Hemmensestra | ost | 1 |
1 | 2 | 6 | Alain v st Nieuwomed |
| 86 | Plutus v Dorpzicht | Oedske v Dorpzicht | ost |
| | 1 |
1 | Alert | RS460 | | Lyckebo Al Capone | Alva | | | |
| 1 | Alert P V S Henro | NL-S 973 | | Orion v D’Oeveren | Phacelia S V st Henro | ost
| | 1 |
| 1 | Alex vd Pony Hoeve | RS644 | 2007 |
Gresinbi vd Veldhoeve | Vivianne vd Pony Hoeve |
| | | | 1
| Alexander af Jäboruder | RS576 | 2007 | Onyx Liebas | Fleur v d Ponyhove | |
| | |
2 | Alfons | RS302 | 92 | Almnäs Scurry | Kärlingehults Olly | 3,20,2 | 1 | 2 | 1 | 10 | Allgunnens Micko | RS259 | 89 | Gletness
Rockall | Nila | 2,38,8 | 2 | 7 | 6 | 22 | Allgunnens
Sorro | RS337 | 95 |
Ytol | Blaxi |
| | |
2 | 2 | Allright v Spuitjesdom | RS279 | 86
| Vorden Buddleia | Boltwood Faiy Ring |
| | | | 1
| Almnäs Baron | RS262 | 90 | Plutus v Dorpzicht | Willeke v d Kemp | | 1 | 1 | 1 | 8 | Almnäs Dunder | RS288 | | Amice v d Amstelhof | Zonneroosje v st Kleine Ros | 3,21,7 | | 1 | | 2 | Almnäs
Elegant | RS318 | 93 |
Bonance v Dorpzicht | Witch v Bunswaard | 2,44,2 | 1 | 2 | 2 | 9 | Almnäs Etapp | RS305 | 93
| Spirit v st Volmoed | Bridgela v Bangarede |
| | 2 | 5 | 10 |
Almnäs Flis | RS343 | 94 | Jolly Roger of Marshwood
| Pieta v Kleynwijk | | 1 | 2 | 5
| 16 | Almnäs Jaguar |
X | 98 | Timothy v st Geerhof | Bridgela v Bangarede |
| | |
| 1 | Almnäs Origo | RS198 | 82 |
Gletness Rockall | Ironda v d Grieten Kamp |
| | 1 | 11 | 32 |
Almnäs Ra | RS217 | 84 | Richard v Empel
| Rosetil v d Römer | | 1 | 2 | 3
| 13 | Almnäs Scurry |
RS219 | 85 | Fairy Regent | Reme v d Venweg | | | | 1 | 6 | Almnäs Sirocco | RS221 | 85 |
Gletness Rockall | Ironda v d Grieten Kamp |
| 1 | 6 | 4 | 15 |
Almnäs Tempo | 026SH |
86 | Paul v d Papenhoeve | Moniek v d Heide | 2,43,3 | 1 | 2 | 2 | 18 | Almnäs Tromb | RS585
| 2007 | Perigueux v Isola | Almnäs Orikdee | |
| | 1 |
3 | Almnäs Ulex | RS256 55SH | 87 | Paul v d Papenhoeve | Goldan Tammy |
| 15 | 16 | 21 | 78 | Alves v Velds /NL) | |
2007 | |
| | | | | 1 | Amadeus fra Stein |
| | No | | | |
| 1 | 1 | Amice vd Amstelhof | Nl-S977 | | Rosson of Transy | Odette v d Graafland | | | | | 1 | Amigo
| RS171 | 80 | Rouge Dragon of Deeracres | Sandra |
| | 1 |
1 | 6 | Amit | RS605 | 2006 | Damit | Risegård’s Serena | | |
| | 1 | Anirac’s Berhnad | RS367 | 94 | Migo | Åstratorps Jenny | | | 1 | | 2
| Annelunds Armin | x | 89 | Wärnanäs Magnus | Annelunds Assmila | |
| | |
1 | Annelunds Doc | RS211 | 84 | Garvis |
Dorietha v d Zandkull | | | 2 | 2 |
8 | Annelunds Dukat | RS190 | 82 | Freek
v Vries | Dorietha v d Zandkull | | | | | 5 | Annelunds Garcello | RS516 | 2005 | Junibacken Martini | Annelunds Garcella | | | 1
| | 1 | Annelunds Gasso | RS206 | | Kärlingehults Max | Gacell |
2,37,8 | | 2 | 5 | 21
| Aramis | RS246 |
89 | Senateur v d Veldstraat | Hanny
v Gemert | 3,11,9 | | 3 | 4 | 17 | Arco v h Hof | NL-S 968
| 86 | Nero v d Olde Maten | Rosalind v h Hof | |
| | |
1 | Ardlogie Silver King | RS51 | 66 | Wells Star Attraction
| Wells Belita | | | | | 3 | Ardmair Promise
| RS280 | 90 | Oscar of Lower Mailand | Ardmair Primula |
| | |
| 2 | Argon | DDR | 85 | Arco | Jette | | | | | 1
| Arnica Montana | NO | | |
| | | | | 1 | Aron | RS218 | 84 | Eric v st Zwarte Hof | Cengana | | 1 | 2 | 4 | 12 | Askö Tobias | x | 82 | Björnlunds Janus | Askö Tintomara | | | |
| 1 | Aslan | x | 90 | Teddy
Boy of Lngacre | Anoeska v Hoevering | | | | | 1 | Assir | RS101 | 72 |
Zimrot v st Olyhof | Horshaga Assia | | |
| 2 | 9 |
Asso Prior | RS125 | 74 | Eric v st Zwarte Hof | Alexa | | | 1 | | 5 |
Asterix v Dorpzicht | NL-S 981 | 86 | Surprise v Dorpzicht | Fluke of Marswood | | |
| 1 | 1 | Astor | RS073
| 69 | Björnlunds Adam | Lilli Marlen | 2,35,3 | 3
| 4 | 3 | 12 | Atlas af Sörtå | RS418 | 2000 | Kasper |
Fuccia |
| | |
| 1 | Atleet v d Zankamp | NL-S971 |
| Nick v d Ruif | Saskia v d Zandkamp |
| | 1 | | 1 |
Atomi | 022SH |
85 | Ivrig | piaffin
| | | | | 7 | August v d Kosterweide | NL-S 970
| | Narco v d Uitweg | Naja v Viek | |
| 1 | |
1 | August v d Waterwal | NL-S 476 | | Aairborne
| Kebock of Normandykes | | | | | 1 | Avec
| RS551 | 2006 | Junibackens Martini | Qvinn | | | | 1 | 2 |
| | | |
| | | | | | | |
| | | | |
| |
| Backgammon | RS152 | 68 | Ron of North Wells
| Baldora | 2,26,9 | | 1 | 3
| 19 | Baileys II | x | 2000 | Timothy
v st Geerhof | Älvåsens Beyla | | | | | 2 | Bakkero | | | Ej kval | Ej kval |
| | |
| 1 | Balder | RS195 | 68 | Wilfred v d Oudenwaard | Tonny v d marijkelaan | | |
| | 1 | Ballis | | | Ej kval | Ej kval | | | | | 1
| Balo | |
| |
| | 1 | | | 1 | Bamse | | | Ej kval | Ej kval | | |
| |
1 | Bardin | RS224 | 86 | Assir | Baretta | | | 1 | | 4 | Bartje v Bergharen | RS097 | 66 | Thomas v st Rodichem | Willemientje v Bergharen | | |
| 2 | 3 |
Barto v d Mulder | NL-S 990 | | Lord Gloom v Vliek | Regientje v d Mulder
| | | | | 1 | Bastienne v Abbenes | RS49
| 66 | Jaap v t Meer | Trinette v d Wilgenhof | |
| 3 | 2 | 11 | Bay Leaf of Felbridge | RS001 | 46 | Emillius of Earlshall
| Sweet Home of Sansaw | |
| | | 1 | Bayard (N)
| N57 | | Stor-Johan | Eschonchen Brumas | |
1 | 2 | | 3 | Bello av Åvarp | RS024 | 63 | Supremacy of Marshwood | Eschonchan Brumas | | |
| 1 | 1 |
Bemilo | RS087 | 71
| Kålltorps Emil | Lotta
| | | | | 3 | Benjamin | |
| Bubchen | Piutie | | | | | 1 | Bergeruds Jupiter (Dk)
| | 99 | Okänd | okänd | | | | 1 | 1 | Bernoban
Kaneli | 165SH | 2006 |
Quatro of Sunnydale | Isa Sofia | 2,49,0 | | |
3 | 3 |
Big Tico | 036SH
| 91 | Jigge | Koffiina | | 2 | 7 | 15 | 40 | Bilbo av Friheten | x | 86 | Stelgale of Transy | Belinda av Friheten | 2,38,6 | | |
| 1 | Billy Boy | RS130 | 75 | Horshaga
Bumbo | Betsie v d Wetering | 2,50,2 |
| 4 | 11 | 31 | Bingo v d Zandkamp
| 029SH | 87 | Rivo v Baal | Ophelia v d Zandkamp |
| | 2 |
| 3 | Birchhill Eaglet | 083SH | 97 |
Abbe | Källbackas Charity | 3,34,5 | |
| 1 | 2 |
Birchhill Islay Rhum | 108SH | 2003 | Clay | Iina |
3,10,6 | | | | 1
| Birk | | | | | | | | 1
| 1 | Bjorn v st Nieuwmoed |
028SH | 87 | Plutus v Dorpzicht | Oedske v Dorpzicht | |
2 | | 2 | 10 | Björnslunds
Adam | RS035 | 63 |
Camus of Normandykes | Wells Princess | | | 1
| 2 | 5 |
Björnslunds Adico | x | 58 | Torne Tomten | Bambina | | | | 1 | 2 |
Björnslunds Arconge | X | 61 | Patrons Vivol | Bams | | | | | 2 | Björnslunds Clay | X | 65 | Patrons Vivol | Ruth of Woodhall | | | |
| 1 | Björnslunds Dick |
X | 66 | Vitalist v t Metz | Gina af Nörvang |
| | |
1 | 1 | Björnslunds Janus | RS107 | 72
| Tramp of Marshwood | Ebony Bella | | | | | 3 |
Björnslunds Jesper | RS102 | 72 | Tramp of Marshwood | Björnslunds Flicka | |
| 1 | 1 | 5 | Björnslunds Kondor | x | | Kålltorps Emil
| Björnslunds Viola | | | | | 1 | Black and White
| RS057 | 66 | Whisky | Hurtwood Sweet Genevieve | |
| |
| 1 | Blixt | x | | | |
| | |
| 3 | Bluemull Maybe | 227SH | 2000 |
Waulkmill Macleod | Gleam of Gott | | | | | 2 |
Bluemull Watch Up | RS542 |
2000 | Joseph of Mairscough | Rose
Star of Thanet | | | | | 2 | Bläsen | | | |
| |
| | |
1 | Bobby H | X | 74 | Björnslunds Arcogne | Gay Girl of Berry | 3,05,9 | | | | 1 | Bogey
| 032SH | 83 | Brimo | berloch | | | | | 1 | Bolero v Spuitjesdom | 077SH | 87 | Rosson of Transy | Rhapsodie v Spuitjesdom | ost | 1 |
| | 3 | Boman | | | Ej kval | Ej kval | | | | | 2
| Bomil | RS084 |
71 | Kålltorps Emil | Kirkbride
Flake | | |
1 | 3 | 11 | Bonance v Dorpzicht | RS255
| 87 | Rosson of Transy | Fluke of Marshwood | |
| 3 | 6 | 19 | Bono | X | 86 | Erik v d Achterdijk | Mia | | | 1 | |
1 | Bonzo |
RS453 | 98 | Gläntans
Domino | Zandra | 2,54,6 | 1 | 3 | 1 | 5 | Boris
| | 84 | Botvid | Bonett | 3,15,1 | | | | 1 | Botvid | RS160 | 79 |
Bartje v Bergharen | Goudbl v st Johanna | | 1 | 2 | 5 | 22 |
Botvid v Manefred | X | | Zorro v d Weerd | Abidores Betty | | | | | 1 | Brandij v d Hoorn | RS234
| 87 | Ulver L.H. | Randy v d Hoorn | 3,03,4 | 3 |
9 | 9 | 37 | Bravo v d Spuitjesdom | RS238 | 87 | Vincent v Rijswijk | Marliesje V | | | 2 | 2 |
17 | Brigatin Aamori | 238SH | 2011 | Galant
| Nosette | | | 1 |
| 2 | Brimo | RS136 | 76 | Kärlingehults
Gutten | Blauweke v Oud Shaik | | | | | 2 | Broängens Le Precident | 169SH | 2007 |
Ekot’s Ghost | Broängens St Anne | 2,30,1 | | | 1 | 1 | Brundo | x
| 84 | Black and White | Annie v Eik | | |
| 1 | 1 | Bruno |
| | Ej kval | Ej kval | | |
| |
2 | Brunte
| RS188 | 82 | Firth Bracken | Fredrika | 2,57,6 | 1 | 1 | 3 | 15 | Buster
King | RS141 | 76 |
Horshaga Bumbo | Betsie v d Wetering | | |
| 2 | 5 |
Buster V | X | 65 | Sonny Boy | Nimba
| | | | | 1 | Buxted Esq Barnaby Joe | GB
| | Brandon Furio | Cranford Estee | |
| | |
1 | Bäckens Helgon | RS471 198SH | 2001 | Gletness Rockall | Bäckens Hejl |
| | |
| 2 | Bäckens Monsun | RS479 | 2004 |
Gläntans Fogde | Bäckens Miss-S
| ost | | | 1 | 1
|
C - E
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | Caesar v d Mortel | NL-S
1027 | | Kismet v Bunswaard |
Yvette v Bokel | ost | | | 1 | 1 | |
| |
| | | | | | | Cairnhall Camelot
| 084SH | 93 | Stelstorm of Transy | Rosebud of Houston | ost
| | |
1 | 1 | Calypso of Berry (Gb) | |
| | | | 1 | 1 |
| 2 |
Canna’s Erland | 254SH | 2012 | Junibackens Martini | Junibackens Molly
| | | | | 1 | Canto | | 90 | Dumix | Olga v Mortel | ost | | | | 1 | Capone-Fire
| RS252 | 89 | Jolly Roger of Marshwood | Teresia |
| 1 | 4 | 3 | 15 | Captain Boy | 219SH | 2000 | Stjernens Orion DK | Bethina | 2,21,5 | |
| 1 | 3 |
Carmito | RS126 | | Dusty v d Zandsteeg | Carmencita | | | | 1 | 1 |
Casino | |
| Ej kval | EJ kval
| | | | | 1 | Casper | |
| Okänd | | | |
| 1 | 1 | Casper v st Olyhof | RS054 | 67 | President of Marshwood | t-Henriette vd Nijhof | | | | | 2 | Castor v Bunswaard
| RS247 | 88 | Oberon v st Volmoed | Ophelia v st Bunswaard | 3,11,6
| | 3 |
5 | 14 | Ceasar v Drachten | 003SH | 67 |
Udo v Dijkzicht | Ursela v Abcoude | | | | 1 | 3 |
Celex | 062SH | 94 | Almnäs Ulex | Eluxa
| 2,31,4 | 20
| 22 | 17 | 74 | Center | RS322 109SH | 94
| Dollman | Tanja v Malenstein Putten |
| 3 | 13 | 14 | 52 |
Cerano | x | 91 | Almnäs Ra |
Clothilde | 2,36,4 | 1 | | | 1 | Chamico |
X | 80 | Kärlingehults
Gutten | Björnlunds Karina | | |
| | 2 | Chaplin | RS164 | 79 | Bartje v Bergharen | Schaikina | | | | 3 | 9
| Charley v d Provincialweg | RS257 | 188 | Kismet v Bunswaard | Samira v Empel | 2,29,8 | 5 |
19 | 21 | 59 | Charlie
| RS098 | 71 | Feather or Marshwood | Carlotta | 3,10,1 |
| 2 | 3 | 12 | Charlottenlunds
Winston | 635DK | ? |
Bukkerupgårds Erasmus | Knock Good Wishes | | |
| 1 | 2 |
Cherry Boy | RS207 | 78 | Viala Erker | Cheri v Ootmarsum | 2,24,0 | 9 | 6 | 7 | 32 |
Chicago vh Woudal | RS300 | 88 | Marlando v st Volmoed | Deni of Kirkholm | | |
| 1 | 3 | Chris v d Provincialweg | NL-S 1052 | 88 | Kismet v Bunswaard | Ruth v St Hurkske | ost | | | | 1 | Clay
| 015SH | 81 | Galax | Polly | Ost | | 3
| 2 | 12 |
Claymore | RS109
| 73 | Rondo | Crinolette | | |
| 3 | 8 | Coco | RS059
| 68 | Harviestone Celt | Rummy | | | | 2 | 6 | Coed Coch Nobl | Rwm 15 | 68 | Coed Coch Madog | Coed Coch Penlas | | | |
| 1 | Coen v d Hoeveweg | 172SH | 2009 | Hotze v d Raven | Ramona v Schillig | |
| |
| 1 | Collytown Apache | 103SH | 2002 |
Toyhorse the Earl of Northhumble | Kirkstall Queen of the May | | | | | 1
| Componist vd Römer | RS248 | 88 | Watson v Bunswaard | Vivace v Spuitjesdom | |
| | 1 |
4 | Corino | | 85 | Hamaras Killen | Pearle | | | | 1
| 1 | Corsendonsk v Stepolo |
175SH | 2009 | Turbo Magic v Kastanjehof | Ylona v Jamsweide |
| | 1 |
| 1 | Cosmos | RS461 | 2003 | Epol | Almnäs Cassandra | | |
| | 2 | | | | | | | | | |
| | |
| |
| | | | | | Daffy | |
| Ej kval
| Ej kval | | | | | 1 | Dagerad v d Zandkamp
| NL-S 1075 | 89 | Winston L.H. | Nicoline v d Zandkamp |
| | 1 |
| 1 | Dalsgårds Disco | RS401 |
98 | Almnäs Origo | Eketorps
Isolde | | |
| 2 | 3 | Dalsgårds Juventus | RS526
| 2004 | Dalsgårds Disco | Gamba v Spuitjesdom | 3,09,2 | | | |
2 | Dalsgårds Othello | RS624 | 2009 | Robijn v st Polderzicht | Dalsgårds Glamour |
| | |
| 2 | Dalsgårds Stand By | | 2012 | No Fear vd Römer | Dalsgårds Estelle | 3,16,2 |
| | 1 |
2 | Dalton vd Voorstraat | RS268 | 89 | Newton
v Dorpzicht | Violetta v st Ruwaard | | | 3 | 2 | 12 | Damast
| RS338 | 1995 | Ytol | Voxette | | | 1
| | 1 | Damit II | RS270 | 91 | Chaplin | Dixy | 3,11,2 | 1 | 4 | 4 | 14 | Damm | RS197
| 83 | Damix | Hammarhus Merry | | 2 |
4 | 8 | 23 | Danilo | RS202
| 84 | Östertorps Danne | Kärligehults Kokett | 3,19,0 | | |
| 9 | Dante III | x | 90 | Jakobin
| Jelly | 2,51,6
| | |
1 | 1 | Darwin | | | | |
| | |
| 1 | Darwin v Groendal | | 2010 |
Ralph v d Schoonenburg | Poppedijn v Stal Geerhof | | | | | 1
| Deniro | 114SH |
2001 | Ytterhalls Inferno | Dammlett
| | | | 1 | 3
| Dennis | |
| Snuttis | Shetlandssto
| | | | 1 | 1
| Dennis frå Norg | | | |
| | | 1 | | 1
| Diamond of Deeracres | RS033 | 54 | Okänd |
| | | | | 1 | Dinaldo | RS121 |
| Dinald vd Leedertdijk | Bieneke v Bramenhof | |
| 1 | |
5 | Dingo | | 85 | Cesar v Drachten | Regina | | | |
| 1 | Dior | RS487 | 2002 | Skattens
Crut | Dajmie | | | |
| 1 |
Diplomat | 050SH | 95 | Almnäs Ulex | Mila | 2,25,3 | 4 | 3 | 8 | 22 | Dirk vd Achterdijk | RS312
| 89 | Kismet v Bunswaard | Valkje v d Achterdijk | | 1
| 5 | 6 | 13 | Django vd Romer | RS294 | 89 | Newton v Dorpzicht | Simone v d Koxkampen | | 3 | 4 | 7 | 19 | Dolk |
RS143 | 76 | Eric v st Zwarte
Hof | Wilma v Nieskenland | |
| | | 4 | Dolle
| | 58 | Marquis of Netherley | Patrons Docka |
| | 1 |
| 1 | Dollman | RS237 | 85 | Kärlingehults Max | Dola v Eikehof | 2,18,4 | 24 | 25
| 19 | 89 |
Domenic | RS065 | 68 | Rouge Dragon of Deeracres | Camilla | | | | | 2
| Domill | |
97 | Sir Douglas | Gläntans
Cilla | 2,52,6 | |
| 1 | 1 | Donar vd Molenweeg | RS278
| 89 | Favoriet v Wolferen | Ursula v d Moelenweg | | 1
| | 3 |
8 | Donau vd Koerberg | NL-S 1099 | | Light v d Vuurbaak
| Yankee v d Schaapsh | | | | | 1 | Douglas v d Amstelhof
| X | 89 | Rosson of Transy | Paula of Marswood | 3,20,4
| | 1 |
| 1 | Douglin | 16SH | 85 | Kompis Douglas | Kärlingehults Kokett | ost | |
| | 3 | Doy | RS167 | 79 | Mässeboda Romeo | Mässeboda Sussilo
| | | | 1 | 1
| Dragon | RS569 |
2004 | Furunäs Bonzo | Dajmie
| 3,17,9 |
| | 2 |
2 | Dragonfly of Marswood | RS009 | 56 | Supremacy of Marshwood
| Ashbank Firefly | | | 1 |
| 1 | Dralle | | | Okänd | | | | |
| 1 |
Drutten | RS135 | 76 | Eric v st Zwarte Hof | Gräddnos |
| | 2 | 1 | 7
| Duell | x |
86 | Kompis Douglas | Kärlingehults Kokett | | | |
| 2 | Dukat av Björnlunda
| x | | Ej kval | Ej kval | | | | | 1 | Dulex | RS110 | 73 |
Ulex v d Mariapeel | Kirkbridge Flake | | 3 | 6 | 7 | 33 |
Dumix | RS119 |
| Ulex v d Mariapeel | Emilia | | | | 1 | 3 |
Dusol | RS370 | 95 | Dulex | Solette | |
| 5 | 4 | 14 | Dust Mane | 221SH | 2004 | Oskar | Hyletta | 2,35,3 | | | 1 | 3 | Dusty
v d Zandsteeg | RS060 | 68 |
Walter v h Vijverplein | Annie v d Zandsteeg | | |
| 2 | 21 |
| | | | |
| | | |
| | |
| |
| | | | | | Ebro vd Mum | RS068
| 69 | Thomas v st Rodichhem | Alemanda v d Muldershof | | | |
| 2 | Edmund vd Brounwerij |
RS384 | 90 | Newton v Dorpzicht | Pauline of Marshwood |
| | |
| 2 | Egon | x | | Okänd | | | 1 | | | 1 | Eimen v h Nijland | RS502
| 90 | Roland v d Leurshof | Natasja v d Oijlstaartw | |
| | |
1 | Ekbäckens Krumelur | Rwm 22 | 76 | Ekbäckens Moonbeam | Ceulan Madam Butterfly |
| | |
| 1 | Ekeholms Capri | x | 86 | Hammarhus Justus | Camilla III | | |
| | 1 | Ekeholms Manolo | RS108 | 73 | Hammarhus Justus | Matilda | | | 1 | | 6 |
Ekekullens Athos | RS458 |
2002 | Gletness Rockall | Ekekullens
Date | | |
1 | 1 | 4 | Ekot’s Ghost | RS369
| 94 | Bonance v Dorpzicht | Ekot´s Candida | 2,31,4 | 2
| 4 | 1 | 10 | Ekot’s Grymling | RS385 | 94 | Wänga Erasmus
| Wänga Sausage | 3,25,4 | | | 1 | 1 | Ekskogens Jinx
| RS513 | 2004 | Bonance v Dorpzicht | Björklundas Jasmine |
| | |
| 1 | Ekstrands Hiawatha | RS548 | 2006 |
Robijn st Pold | Dalsgårds Corina |
3,09,2 | | | | 1
| Elic of Transy | RS209 | 79 | Normandykes Firedance | Transy Electra | | |
| |
1 | Elo | RS355 | 96 | Ytol | Rolette | | | 1 | 2 | 4 | Emil
| | | Ej kval | Ej kval | | |
| 1 | 1 |
Emir des Girards | RS496 | 89 | Southley Runaround | Oreade des Girards |
3,16,9 | | 1 | 1 | 4
| Emmeros Charley Boy | x | 2006 | Charley v d Provincialeweg | Emmeros Dianah | |
| 1 | |
1 | Emmeros David | RS586 | 2007 | Hamras Fridolf | Emmeros Nicole | | | 1 |
| 3 | Emmeros Dumle | RS574 | 2007 | Cosmos
| Hamras Bologna | 3,35,4 | | 1 |
| 2 | Emmeros Etoile | X | 2003 | Emir des Girards | Hamras Finess | | | | 1 | 1 | Emmeros
Fantast | x | 99 | Dulex | Fanta | 3,44,1 |
| 1 | | 1 | Emmeros Hamlet | RS515 | 2003 | Hamras Fridolf | Elaine | 2,29,1 | 7 | 3 | 4 | 16 |
Emmeros Jublar | RS517 | | Hamras Fridolf | Almnäs Colette |
3,09,6 | 4 | 2 | 7 | 16
| Emmeros Legolas | RS625 | 2009 | Hamras Fridolf | Elaine | 2,30,0 | | | 1 | 2 | Emux | RS133
| 74 | Ulex v d Mariapeel | Emilia | 3,24,8 | |
1 | 7 | 13 | Epol
| RS371 | 96 | Ytol | Palotte | | | 1 | 4 | 20 | Eric
v st Zwarte Hof | RS070 | 69 |
Orson v st Rodichem | Petrie v Duikershof | | 2 |
| 1 | 11 |
Erik v d Achterdijk | RS069 | 69 | Alex v.d Mariapeel | Yvonne v d Achterdijk
| | | | 1 | 9
| Erikslunds Garant | RS455 | 2002 | Almnäs Sirocco | Annelunds Garcia | | |
| |
1 | Ernst Ronaldo | Russ 580 | 2000 | Skotte | Regatta | | 1 | | | 1 | Eros v Bitterschotten | x | 90 | Zeger v d Amstelhof | Anne v h Hof | | |
| | 1 | Everest Mongele | x | | Okänd | | | | | 1 | 1 |
Express Kaxe | RS180 |
1981 | Lockinge Napoleon | Ginette
| 2,52,5 | 1 | 1 | 2 | 11
|
F - G
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | Fagerås Eros | Rw
43 B | 73 | Revel Champagne
| Downland White Heater | | | 1 |
| 1 | Falcon | RS142 | 76 | Eric
v st Zwarte Hof | Frida v Zoelen | | | | | 2 | Farino | RS291 | 92 |
Annelunds Gasso | Farina | 3,29,9
| | 1 |
| 3 | Feather of Marswood | RS017 | 59 |
Firebrd | Heatermaid of Marshwood | | | 1 | | 6 |
Felix | | | okänd |
| | | 1 | | 1
| Felix | RS364 | 96 | Äppelbo Findus | Winnie | 2,20,6 | 1 | 4 | 4 | 14 | Felldale Cragsman | RS498 | 87 | Rosman
of Transy | Viscountess of Marshwood | | | | 1 | 2 | Ferdinand
v st de Dwarsdijk | x | | Bram v d Gathe | Sambretta L.H. | ost | |
| 1 | 1 |
Fernando v d Bosrand | RS078 | 70 | Robby v Vogelzang | Cinderella v Pens Sacre Cour
| | | | | 4 | Fillip Fra Helgen |
| | okänd | | | |
1 | | 1 | Filur | RS166
| 79 | Zeus v d Wormer | Ziede v t Loo | |
| | 1 |
4 | Fingal | | | okänd | | | | |
| 1 | Finnister Pluto | 191SH | 2000 | Auchtygall Juvendor | Graciela Lower Mailand | ost
| | 1 |
| 5 | Fireball v st Polderzich | RS485 | 91
| Rivo v Baal | China Girl v st Polderzicht |
| 1 | | 1 | 3 |
Firmant v st Galgenwaard | RS076 | 70 | Thomas v st Rodichem | Wilhelmientje v d Achterhoek | 3,47,3 |
| | |
3 | Firth Bracken | RS120 | 70 | Fireless of Marshwood | Golden Fern of Annadale |
| 1 | 6 | 12 | 41 | Flagg | RS085 | 71 | Trim of Marshwood | Rosita | | 2 | 7 | 6 | 23 |
Flamenco | x
| 98 | Fridhems Carl-Oscar | Flicka | 3,20,6 | |
| |
1 | Flameur vd Kastanjenhof | RS079 | 70 | Bartje v Bergharen
| Cherie v Kastanjenhof | | | | | 1 | Flinta af Jäboruder
| RS358 | 95 | Castro v Bunswaard | Carla v Daniel |
| | 1 |
| 3 | Folke | | | Okänd | | | | | | 1 | Fortissimo v d Römer | NL-S
801181 | | Asterix v Dorpzicht |
Vivance v Spuitjesdom | | | |
| 1 | Frans vd Pajepoel | RS075 | | Zorro v Rijndorp | Pauke v Baak | | | | 1 | 1 | Frastan v Dekema | RS333 | 91 |
Atleet v d Zandkamp | Peggy vDekema | | 1 |
| 1 | 7 |
Freddie | RS153 | 78 | Ekeholms Manolo | Värends Diva | 3,06,1 | 1 | 1 | 2 | 4 |
Fredrik | RS277 | 90 | Dulex | Rosina | |
| 4 | 3 | 9 | Freeman of Marswood | RS122 | 70 | Gletness Fireman
| Creole of Marshwood | | | | 2 | 11 | Fridhems
Carl-Oscar | RS239 | 88 | Jamil | Ardmair Zena |
3,31,6 | 2 | 1 | 3 | 12 |
Fridhems Algot | RS253 | 86 | Jamil |
Wänga Alouette | 2,51,4 | 3 | 11 | 2 |
26 | Fridhems Elton | RS282 | 90 | Richard
v Laren | Boltwood Quickstep | |
| | 2 | 3 | Fridhems Gogo
| RS366 | 92 | Jamil | Wänga Alouette | 2,31,1 | 1 | 2 | 1 | 5 | Fridhems
Igor | RS317 | 94 |
Richard v Laren | Fridhems Bambi | | | |
1 | 2 |
Fridhems Kim | RS373
| 96 | Fridhems Elton | Ardmair Zena | |
| | |
2 | Furi vd Vier Hoeve | | | Mustang v Bunswaard
| Anita v Vier Hoeven | | | | | 1 | Furunäs Bonzo
| RS269 | 89 | Onyx v st Geerhof | Furunäs Petronella |
| | 1 |
3 | 13 | Furunäs Fernando | RS258 | 88 |
Rosafir of Transy | Furunäs Petronella |
| | | 6 | 17 |
Furunäs Jotex | RS378 | 97 | Furunäs Fernando | Furunäs Evelyn | |
| | 1 |
5 | Furunäs Nelson | 102SH | 2001 | Hormesta
Erik Viking | Furunäs Fergie | | | |
| 2 |
Furunäs Pinocchio | RS058 | 67 | Lilleman | Harviestone Priscilla |
| | | | 1 | Furunäs Porfyr | RS222
| 83 | Galax | Furunäs Pandora | 2,58,9 | 1
| 3 | 1 | 8 | Furunäs Sahib | RS243 | 87 | Gletness Rockall
| Furunäs Panette | 2,45,8 | 1 | 3 | 6
| 17 | | | |
| | | | | | |
| | | | | | | | | | G af Krantzy | | | Okänd | | | | | | 1 | Gaico vd Koningskamp | NL-S
980351 | 92 | Kenneth v Bunswaard
| Cunera v d Koeningskamp | | | | | 1 | Galant II
| RS587 | 98 | Center | Ylotte | 2,39,6 | | 6
| 7 | 30 |
Galax | RS138 | 76
| Ulex v d Mariapeel | Horshag Bally |
2,59,0 | 2 | 4 | 5 | 22 |
Garvis | RS157 | 78 | Bartje v Bergharen | Gereldine
v d Middenweg | | | 5 | 2 | 19 | Gedsagergård Geronimo | | 2012 | THB Sankthans Gulliver | Tea Rose v d Abeele | | | | 1
| 1 | Gilbert v h Lepenbos |
RS670 | 92 | Westystar v st Hoeve | Toosje v d Laar | |
1 | | | 2 | Gino | RS263 | 90 |
Kärlingehults Max | Irola | 3,32,4
| | 1 |
| 5 | Glader | | | Okänd | | | | | | 1 | Gladiator | RS592 |
2008 | Almnäs Etapp | Smevallens Glory | |
| | |
2 | Gletness Rockall | RS155 | 73 | Fireballof Marshwood
| Gletness Rock Rose | | 1 | 3 | 4
| 18 | Gläntans Babar |
RS328 | 93 | Kärlingehults Orkan | Gläntans Blendola | 2,57,8
| 2 | 4 | 2 | 10 | Gläntans Cross | RS249 | 88 |
Almnäs Origo | Gläntans Jasmine |
| | | | 1
| Gläntans Domino | RS314 | 93 | Kärlingehults Orkan | Gläntans Daisy Di | 2,04,6 | 56
| 47 | 28 | 158 | Gläntans Fogde | RS392 | 97 | Almnäs Origo
| Gläntans Malou | 3,34,1 | | | 1 | 5 | Gläntans Jonglör
| RS225 | 86 | Annelunds Dukat | Gläntans Cindy |
| | |
1 | 3 | Gläntans Morendo | RS267 | 91 |
Almnäs Origo | Gläntans Pärla |
2,52,3 | 3 | 5 | 5 | 18 |
Gläntans Norton | RS377 |
97 | Almnäs Origo | Gläntans
Nikita | | |
1 | 2 | 4 | Gläntans Pirat. | RS274
| 91 | Kärlingehults Orkan | Furunäs Paulina | 2,50,5 | 2 | 8 | 9 | 30 | Godeman | RS148 | 77 | Kärlingehults Gutten | Shaikina | | |
| 1 | 4 |
Golda Apache(Fi) | 075 SH | 97 | Abbe | Tytti |
1,59,3 | 25 | 27 | 22 | 88 |
Goldenwild’s Fighter | 267 SH | 2011 | Maxmer | Ella
Fritzgerald | 3,06,6 | | | 1 | 1 | Goofy v d Boekend | RS089 002SH | 71 | Corad v t Sterrebosch | Zita v d Boekend |
| | |
| 1 | Grandioos v Vries | RS553 | |
Wells Fireman | Cora v Maurik | | |
| 1 | 1 |
Gubben | | | Okänd | | | |
| |
1 | Guld av Kortedala | X | 62 | Diamond of Deeracres
| Tyra av Kortedala | | | | | 1 | Gulle
| RS227 | 81 | Kirkbridge Golden Boy | Bella | |
| 2 | 2 | 8 | Gulleman
| RS173 | 80 | Dusty v d Zandsteeg | Hammarhus Fleur |
| | 1 |
1 | 5 | Gunhults Pedro | RS174 | 80 | Eric v d Zwarte Hof | Cian Garbo | | | 1
| 1 | 9 |
Gurry | RS056
| 67 | Guus v Bergvrede | Terry v Sassenheim | |
| | |
1 | Guy of Sumburgh | x | | Clothie Falcon
| Gerda of Brindister | ost | | | | 1 |
H - K
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | Hagdala Linus | RS379
| 97 | Plutus v Dorpzicht | Linda | | | 1 | | 2 | Hagelunds Uno | 121SH | 2003 | Onyx v st Geerhof | Cerana | | | 3 | | 3 | Haljalan Hero | 073SH | 2000 | Ulverscroft Tot Major | Mamman Käväänkeiju |
ost | | | | 6 |
Hambo | RS146 |
77 | Claymore | Wärnanäs
Glimt | | |
2 | 1 | 5 | Hammarshus Fusk | X
| 91 | Haighball of Marshwood | Foula of Annadale | 2,52,9 |
| 1 | |
3 | Hammarshus Justus | RS47 | 66 | Lilleman |
Backhill June | | | | 1 | 5 | Hamras Fridolf
| RS266 | 87 | Flagg | Wänga Sancerre | 2,52,4 | 13 | 23 | 15 | 67 | Hamras Hurricane | RS478 | 2003 | Charley v d Provincialeweg | Hamras Amapola | 2,45,2 | |
| 2 | 4 |
Hamras Killen | RS134 | 75 | Dusty v d Zandsteeg | Bambi | | | 2 | 3 | 11 |
Haodo | RS348 |
93 | Dollman | Hamodam
| 2,27,8 | 18
| 23 | 16 | 70 | Harobar | | 95 | Almnäs Baron | Harona | 2,29,6 | 1 | | | 1 | Harvey v Bunswaard | | 93 | Lord Glom v Vliek | Deni v Bunswaard | ost | |
| | 1 | Harviestoune Birchdair | SPSB 3004
| | Sahib | Harviestoune Bernadette | | | | | 1 | Harviestoune Celt
| RS007 | 54 | Harviestoune Emblem | Harviestoune Susan | | | 1 | 1 | 5 |
Harviestoune Habbie | RS004 | 49 | Balgair | Heleminta of Transy | | | | 1
| 1 | Harviestoune Mystery |
SPSB 4235 | |
Harviestoune Sahib | Merry Miracle
of Netherley | | | | | 2 | Harviestoune Ringan
| RS010 | 56 | Beachdair of Harviestoune | Harviestoune Rene |
| | 1 |
4 | 7 | Harviestoune Signet | SPSB 1456 | 47
| Harviestoune Pat | Satia of Transy |
| | | | 1
| Hefaistos | 034SH |
88 | Ivrig | Kälingehults
Klarinette | ost | | 1 | 1 | 15 | Heimen v Dijk | RS099
| 72 | Leopold v d Beemster | Conny v d Dijk | |
| | |
3 | Heinäahon Vinski | 113SH | 99 | Vincent v Rijswijk
| Rinna | 2,34,9 | | | | 2 | Helmund of Transy
| RS140 | 76 | Pericles of Netherley | Helasta of Transy |
| | 2 |
| 10 | Helmut vd Brouwerij | NL | 93 |
Balade vd Römer | Catkin vd Brouwerij |
| | | | 2
| Henden Emir | Kaspi | 90 | Hopstone Shoja IC | Henden Regina IC | | | | 1
| 1 | Herkules | 005SH | 69 | Twin’s
Baltzar | Kålltorps Lena | | |
| 1 | 3 |
Herr Valburg | 031SH | 89 | Ivrig | Cherie-Clara | ost | | 3 | 4 | 34 | Hesseldals Garfield | | 94 | Jolly Roger of Marshwood |
Gamira v h Tunn | | | | 1 | 1 | Highball of Marswood
| RS165 | 74 | Fireball of Marshwood | Duchess of Marshwood |
| | 1 |
2 | 5 | Hippominimus Grizzly Bear | RS261 | 90
| Hippominimus Huggy Bear | Seva Gay Girl |
| | 1 | | 2 |
Hormesta Erik Viking | RS325 | 94 | Timothy v st Geerhof | Asynja | | | | 1 | 5 | Horshaga Bumbo | RS045 | 60 | Bay Leaf of Felbridge | Björkhaga Erika | | | | 3 | 7 | HRE Zetland
| | 95 | Paddy of Quendale | Tessa of Clibberswick |
| | |
| 1 | Huggarebo Liston | RS231 | 86 |
Rosolio of Transy | Lisett | | |
| 1 | 9 |
Humledals McRattan | RS538 | 2006 | Wessel v d Amstelhof | Flower v Bunswaard
| | | | | 1 | Humledals Tie Domi | RS426
| 2001 | Wessel v d Amstelhof | Äppelbo Loka | ost |
| | |
2 | Högelunds Janne | 10SH | 80 | Rosolio of Transy
| Hällekis Jana | ost | | | | 3 |
| | | | | | | | | | | | | | |
| | |
| | Iano | RS149 | 78
| Firth Bracken | Yana
| | 2 | 5 | 7 | 28
| Ideal de Gasså | RS323 | 94 | Annelunds Gasso | Lill-Diva | | | 1 | 4 | 8 | Ivrig | RS150
| 78 | Firth Bracken | Emilia | | | 2 | 5
| 17 | Jack | S569 | | Okänd
| |
| | |
| 1 | Jakobin | RS127 | 74 | Eric v d Zwarte Hof | Frida v Zoelen | | | 2
| 4 | 21 |
James Herriot | RS473 | 2003 | Kärlingehults Orkan | Salebodas Elli
| | | | | 2 | Jamil | RS169 | 79 | Firth Bracken
| Amila | | | 4 | 6
| 31 | Jan Fridolf | | | Rosafir
of Transy | Icka | | | | | 1 | Janko
| RS162 | 79 | Firth Bracken | Fanny | 3,23,4 | | 1
| 1 | 15 |
Jeppe | | 80
| Zeus v d Wormer | Jessica | | | | 1 | 1 |
Jeppe | | | Okänd |
| |
| | 1 |
1 | Jigge | RS159 009SH | 79 | Firth Bracken | Eluxa | | | 3 | 5 | 22 | Jikas
Sue-L-Pojke | | 91 |
Stjärngossen | Jikas Peggy Sue | 2,41,4 | | 1 |
| 1 |
Jikas Sue-Perstar | RS321 | 90 | Stjärngossen | Jikas Peggy Sue |
2,42,7 | 2 | 5 | 7 | 25
| Jock | RS052 |
66 | Whisky | Eschonchan
Brumas | | |
1 | | 3 | Johannesbergs Noble | RS451
| 2002 | Maxmer | Johannesbergs Ärla | 3,22,9 |
| 4 | |
7 | Johnny | | | Okänd | | | | 1 | | 1 | Joker av Friheten | 11SH | 81 | Bemilo | Hammarhus Jolly | | | 1 | 4 | 7 |
Joker N.O. | |
| |
| | | | | 2 | Jokimäen Banaani | 177SH
| 2009 | Celex | Chiquita II | 2,31,5 | 1 |
1 | | 3 | Jolly Roger of Marshwood | RS215 | 1981 | Gletness Rockall | Jolly of Marshwood | | 1 | 2 | 1 | 15 | Jon |
| | Okänd
| |
| | |
| 1 | Joran v d Stationstraat | 095SH | 94
| Loki v Bunswaard | Elina v Een | 3,08,0 | | 2 | | 2 |
Joytoy v st Berknes | RS503 |
94 | Urban v Ons Genoegen | Willeke
v st Berkenes | | | 1 | | 3 | Jozo | RS387
| 98 | Jolly Roger of Marshwood | Winnie | |
| 1 | |
6 | Junibackens Baloo | 122SH | 2002 | Almnäs Flis
| Almnäs Gabriella | 3,00,0 | | 2 | 1
| 6 | Junibackens Lotus | RS563 153SH | 2006 |
Jolly Roger of Marswood | Furunäs Gazette |
ost | | | 1 | 1 |
Junibackens Martini | RS427 098SH | 2001 | Castor v Bunswaard | Svedbackens Julia | ost | | | 4 | 7 | Junibackens Playboy
| 255SH | 2010 | Humledals McRattan | Junibackens Diva | 3,00,3
| | |
1 | 2 | Junibackens Rembrandt | RS533 132SH |
2005 | Furunäs Jotex | Lavendel
| 3,09,2 | | | | 2 | Jutard | Russ | | | | | |
| |
1 | Jösse Boy | | | Okänd | | | | | | 1 | | | | | |
| | |
| | | |
| | | | |
| | | Kaktus | RS508 | 92 | Thomas v Veldstraat | Karin v d Koxkampen
| 2,43,9 | | | 1 | 1
| Kalle | |
| Okänd | | | | |
| 2 | Kallelan Nokkonen | 206SH | 2007 | Vemil | Kallelan Rentukka | 2,24,7 | | 2 | 3 | 7 | Kanteborgs
Winston | 100SH | 2001 |
Paulus | Willeke v d Kemp |
| 1 | 6 | 9 | 25 | Kanteborgs Seagram’s | RS368 | 94
| Paulus | Teresia | 2,20,5 | | 1
| | 2 | Kanteborgs Sprite | RS271 | 91 | Gletness Rockall | Teresia | | | | 2 | 8 |
Kaprifolens Hassan | 178SH | 2007 | Farino | Gläntans
Edina | 2,39,5 | |
| | 2 | Karmin | RS474 | 2002 | Center
| Etima | 3,31,6 | 1 | 7 | 4
| 15 | Kasper | RS025 | 63 | Harviestoune
Ringan | Patrons Rila | |
3 | 4 | 1 | 11 | Kasper I
| RS336 | 95 | Flagg | Elina | | | 3
| 8 | 23 |
Kasperson | 020SH
| 81 | Kasper | Tjorven | 2,30,0 | |
| |
1 | Kaunisrannan Harry Potter |
152SH | 2008 | Kantebrgs Winston
| Ajoksen Hani | 2,29,0 | | 2 | 1
| 5 | Kaunisrannan Ursus |
189SH | 2009 | Kanteborgs Winston | Hagelunds Unixa | 2,53,9
| | |
1 | 1 | Kaupilan Eugen | | 90 | Douglin | Tanja v d Gruttoweg | ost | |
| | 2 | Kaxe | RS175
| 80 | Ulex v d Mariapeel | Kirkbridge Flake | |
| 5 | 2 | 12 | Kevin Bunswaard | 157SH | 95 | Edmund v d Brouweri | Bloom of Marswood | ost | | | 1
| 2 | King | | | Okänd
| |
| | |
1 | 2 | Kirkbride Beau | RS002 | 46 | Balgair | Bergia of Transy | | |
| | 1 | Kirkbride Golden Boy | RS014 | 57 | Sport of Marshwood | Kirgbride Coster Girl
| | | | | 3 | Kismet v Bunswaard | NL-S 0666
| | Golden Fleece of Annadale |
Kipper of Marshwood | | 1 | |
| 1 | Kjeld v Olwen | | 2000 | Straturos
v Boeicop | Ursela v Groenendal | | | 1 | | 1 | Klockas Alexander | 074SH | 2000 | Ytol | Enita | ost
| | 1 |
1 | 4 | Knock FortuneSeeker | 044SH | 92 |
Surety of Marswood | Knock Good Fortune | ost | |
| | 1 | Kompis Fritiof | RS196
| 83 | Botvid
| Frida v Zoelen | | | 6 | 17
| 54 | Kompis Douglas | RS179 | 81 | Eric v d Zwarte Hof | Frida v Zoelen | |
| 2 | 1 | 9 | Kompis
Mandus | RS264 | 90 |
Almnäs Origo | Frida v Zoelen | | | |
3 | 5 |
Kompis Roderik | RS394 | 95 | Kanteborgs Sprite | Kompis Helga | 2,54,0 | | 1 | 1 | 12 |
Kompis Zetor | RS452 |
2002 | Kölnäs Camillo | Kompis Unnika | | | | | 1 | Korholan Pinocchio | 035SH | 90 | Kompis Fritiof
| Zamora v Heeselt | ost | 1 | 2 | 5
| 33 | Korholan Zeus | 038SH | 92 | Iano | Zamora v Heeselt | 2,51,5 | | 4 | 1 | 11 | Kristoffer
| RS095 | 70 | Bay Leaf of Felbridge | Doris | ost | | | | 4 | Kroonster v d Gathe | |
| Fabian v st Brammelo | Chadette v d Gathe |
ost | | | | 1 |
Kurion v d Rijsdrecht | | 95 | Dirk v d Achterdijk | Elfine v d Rijsdrecht | ost |
| | 1 |
1 | Kyllemos Oliver | RS306 | 93 | Gläntans Jonglör
| Kyllemos My | | | | 1 | 5 | Kålkulla Unnric
| RS376 | 97 | Kanteborgs Sprite | Unni | 3,02,7 | | | | 2 | Kålltorps Emil | RS015 | 57 |
Rossönäs Erik | Harviestoune Edie |
| 1 | 1 | 1 | 5 |
Käpplinge Solero | RS654 |
2009 | Stjernens Patrick | Asphagens
Tindra | 2,52,4 | |
| 1 | 2 | Kärlingehults Gutten | RS100
| 72 | Zeus v d Wormer | Uria v h Kerkplein | |
| 1 | 2 | 8 | Kärlingehults Lorion | RS156 | 77 | Bartje v Berghaaren
| Dieltje v Herveld | | 1 | | 2
| 4 | Kärlingehults Max |
RS168 | 78 | Hassan v Bunswaard | Francis v Mozalia | |
4 | 7 | 11 | 30 | Kärlingehults Mident | RS154 | 78 | Bartje v Berghaaren | Wilma v Nieskenland | | | | | 1 |
Kärlingehults Orkan | RS176 | 80 | Bartje v Berghaaren | Dieltje v Herveld | | 4 |
4 | 6 | 27 | Kärlingeults Pax | RS182 | 81 | Flame v d Kastanjenhof | Dieltje v Herveld | | | 1 | 1
| 4 | Kölnäs Gore-Tex | RS382 | 97
| Charley v d Provincialweg | Körlnäs Bellamy | | | 1 | 2 | 6 |
Kölnäs Camillo | RS301 | 93 | Charley v d Provincialweg | Goldan Tammy | 2,58,4 | 1 |
| 4 | 7 |
L - N
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | L.A. Geronimo |
| 2007 | Golda Apache | Klöver Olavia Af Tordmule | 2,13,7 |
| 1 | 1 | 2 | L.R. Pinochio | 182SH | 99 | Östertorps Ametist | Irene Bomlund | 2,55,2 | | | | 1 | Lakris
| RS226 | 86 | Package of Marshwood | Polly II | |
| 2 | 2 | 10 | Lammenpään
Chaplin | 094SH | 2003 |
Diplomat | Victoria v Driel | 3,12,5
| 1 | |
| 4 | Larinkallion Taika-Jim | | 92
| Pikeri | Dianella | ost | |
| | 1 | La-Sun Sami | | 87 | Ruudullinen | Lotte | | |
| 1 | 1 | Legal | RS519
| 2003 | Center | Epala | 3,02,6 | | | | 1 | Li Lindegards Bastian
| | 79 | Öxenholms Sergio | Bettina of Lindegaard | ost
| | |
| 1 | Liberty | RS475 | 2003 | Center | Timmie | 2,41,0 | 1 | 8 | 6 | 29 |
Lill John | |
| |
| | | | | 1 | Lill Prinsen |
| | | | | |
| 1 | 1 | Lilleman | | | |
| |
| 1 | |
1 | Lill-Kasper | RS186 | 82 | Kasper |
Tjorven | 2,26,4 |
4 | 4 | 8 | 31 | Linda’s
Arnica M | | |
| |
| | 1 |
| 1 | Linné | | 94 | Lill-Kasper | Linda
| 2,49,5 | | 1 | 1 | 2
| Linnestofta Darth Vader | RS425 | 2001 | Charley v d Provincialweg | Almnäs Ikea | |
| 1 | 3 | 6 | Linnestofta Meat Loaf | 116SH | 2003 | Hamras Fridolf
| Linnestofta Pralina | | | | 1 | 1 | Lockinge Giles.
| | | Eschonchan Sealgair | Georgette of Marshwood |
| | |
| 1 | Lockinge Mason | RS083 | 71 | Mystery of Luckdon | Mabel of Milton | | | | | 1 |
Lockinge Napoleon | RS111 |
73 | Lockinge Giles | Nutatch
| 3,31,9 | | 4 | 5 | 34
| Lögballes Kojak | 155SH | 95 | Albert | Katitzi
| | | | | 2 | Loke | RS094 | 67 | Wilson v d Kortgerecht | Tonny v d Mariapeel | |
| | 1 |
2 | Loki v Bunswaard | | 75 | Wells Fireman
| Kipper of Marhwood | | | | | 1 | Londböle Baron
| 063SH | 97 | Korholan Pinocchio | Hambolina | 3,06,3 |
| |
6 | 13 | Longfield Elwell | 068SH | 94 |
Toyhorse Wonder Boy | Clothi Heiliene | ost | |
| | 2 | Lotus | | 81 | Loke | Björnlunds Negrita | |
| | 1 |
1 | Love Spring | RS298 | 90 | Almnäs Scurry | Östertorps Ada | 3,24,6
| | 1 |
2 | 7 | Lucas | | | | |
| | |
| 1 | Ludde | | | Okänd | | | | |
| 1 |
Ludwig II | | 89 | Higball of Marshwood | Patrons Verdandi | | | 1 | | 1
| Lufsen II | RS409 |
97 | Titol |
Loffa Desiree | 2,00,9 | 6 | 2 | 6 | 24 | Luitenant v d Spoorlaan | NL_S 700 | | Fritz v Vries | Barbara v st Ponderosa | | |
| 1 | 2 |
Lukas VII | RS372 | 96 | Mysak | Bianca | | | 3 | | 6 | Luxus |
| | Lowieke v B | Lady | | | | 1 | 1 | Lyckebo Al Capone
| RS304 | 93 | Capone-Fire | Kompis Gunda | | | | | 1 | Lyktans Primus | 119SH | 2004 |
Watson v Bunswaard | Dalsgårds Bellamie |
2,43,3 | | | 3 | 6 |
| |
| |
| | | | | | | |
| | | | |
| |
| Magic’s Fritz |
RS293 | 90 | Paul v d Papenhoeve
| Pearle | 3,09,9 | 1 | 1 | 1
| 3 | Maistro v Dorpzicht |
| | Scurry of Marswod | Maydewe of Winwick | ost
| | 1 |
| 1 | Majority of Crooksburry | |
| Royal Mint of Inkpen | Merry Maid of Netherley | | | | | 1
| Make My Day | RS340 | 95 | Dalton v d Voorstraat | Gunhults Vilma | | |
| 1 | 2 | Manfred |
| | Okänd | Okänd | | |
1 | | 1 | Mantelli II | 033SH | 89 | Ivrig |
Little Bomlund | | | |
| 2 | Marculix | RS284 | 92 | Kärlingehults
Max | Cindirella | | | 1 | | 6 | Mariebols
L:e Hugo | | 2005 |
Borax v Silbersee | Chimene |
| | |
| 1 | Mariner of Woodbury | |
| Southley Sunspot | Kelpie of Woodbury |
| | | | 1
| Mark v d Vleer | | | Headmaster v Spuitjesdom | Black Chiffon of Marshwood | |
| | |
1 | Mark v st Lanagelo | | 76 | Firo v d Vennen
| Contessa of Winwick | | | 1 | 1
| 3 | Markis | | | Okänd
| Okänd |
| | |
| 1 | Marquis of Netherley | RS006 | 53 |
Arviestoun Beau | Madcap of Netherley | | | | | 1 |
Maurice vd Horst | NL-S 757 | | Susonby Spartan | Goldan Maris | | | 1 |
| 1 | Maurits v Boeicop | | | Xavier v Neer | Telstar of Marshwood | ost | | | | 1 | Max II | | 74 | Max Aabybro | Clementine v d Leviet | ost | |
| | 2 | Maxmer | RS347 | 89 | Kärlingehults Max | Hammarhus Merry
| 2,07,6 | 23 | 38 | 29 | 111
| Maxta Auditor | | 90 | Max II | Tanja
v d Eppenzolder | ost | | 1 | | 1 | Michello | | 91 | Douglin |
Piparminttu | ost |
| | | 1 | Midas v Bunswaard
| | | | | | | | 1 | 1 | Migo
| RS189 | 82 | Firth Bracken | Idylla | | 1 | 5 |
1 | 10 |
Mikko af Nörvang | | 96 | Waulkmill Shian | Mona-Lisa af Nörvang
| | | | 1 | 1
| Milky Way | RS341 |
94 | Annelunds Gasso | Johanslunds
Evita | | |
1 | | 1 | Mini-Killen |
| 8 | Erik vs Zwarte Hof | Gunhults Dolly | | | | | 1 | Minus
| | 88 | Annelunds Dukat | Mia | | | | | 1 | Miro | | | Okänd | Okänd |
| | | 1 | 1
| Morion | Russ 285 | 72 | Dorn |
Fomina | |
| 1 | |
1 | Mossagubben | | 91 | Almnäs Sirocco | Sabina |
| | |
| 1 | Mount Zuba | | 90
| Mohrchen | Quitte
| ost | | | | 1 | Mulle | | | Ej registrerad
| Ej registrerat | | | | | 1 | Mulle av Friheten
| | 81 | Bemilo | Hammarhus Malin | ost | | | | 1 | Munter | | | Ej registrerad | Ej registrerat | | |
| | 1 | Musse Pigg | | | Okänd | Okänd | | | | | 1 | Mysak | RS286 | 92 | Almnäs Ra | Hamly | | | | | 5 | Måna’s Ron | | |
| | | | | | 1 | Måne
| RS115 | 73 | Dust v d Zandsteeg | Atinka v d Boerlaan |
| | |
1 | 4 | Månstorps Ice | | 2003
| Gläntans Domino | Äppelbo Piga |
3,11,9 | 1 | | | 1 |
Månstorps Quatro | RS741 | 2011 | Gläntans Domino | Belinda | 2,03,5 | 1 | 1 | | 6 | Mässeboda Frigg | | 84 | Kärlingehults Max | Rosa-Lill | | | |
| 1 | Mässeboda Rossman |
RS163 | 76 | Näsets Curry | Rosa-Lill | 3,39,0 | | | | 6 | | | | | |
| | |
| | | |
| | | | |
| | | Nalle | | | Okänd | Okänd | | | | | 1 | Nalle Bo Bongo |
| | Okänd | okänd | | |
| |
1 | Nalle Puh | RS091 | 71 | Vitalist vt Metz | Rosella v Deventer | | | 2 | 2 |
10 | Napoleon | RS137 | 76 | Flameur
v d Kastanjenhof | Grina | |
| 1 | | 2 | Narco v d
Uitweg | NL-S 812 | |
Coen v Neer | Octavia of Dewland | | | |
| 1 |
Nashes Sage | | | Lakeland Gleam | Southley Thyme
| | 1 | | | 1 | Navigator Liebas |
| 98 | Joytoy v st Berknes | Farinda v d Noord | |
| | |
1 | Nelantines v d Groote Word |
| 81 | Koerty v st
Olyhof | Dawn of Abbey | |
| | 1 | 1 | Nemphlar Chinzano
Blue | 090SH | 97 |
Mountrosse Blue Chip | Copper coin of Thanet | ost | |
| 1 | 1 |
Neptan | RS579
| 2005 | Epol | Timmie | 2,52,1 | |
1 | | 1 | Nero v d Olde Maten | RS313 | 77 | Rosson of Transy | Wells Ermina | | | 1 | 3 |
15 | Newcomer v Spuitjesdom | NL-S 754 | 77 | Hassan v Bunswaard | Gemain v Breyvin | | | | 1 | 1 |
Newton v Dorpzicht | RS384 |
77 | Rosson of Transy | Fluke
of Marshwood | ost | | 1 | | 3 | Nicky v d Hoek | NL-S 741 | | Ivo v Tilburg | Hanny v Gemert | | | | 1 | 1 | Nightingales Black Ace | RS604 | 2008
| Pavarotti | Almnäs Kitty | | | | | 1 |
Nikodemus | RS529 | 2005 | Pompe | Hilma | |
| 1 | 1 | 3 | No Fear vd Römer | RS553 | 98 | Friso v Heuvelshof
| Heideroosje vd Römer | | | | | 2 | No Problem
T.D. | | 98 |
Spirit v st Volmoed | Kamilla v d Tolberg | ost | |
| | 1 | Nocturne af Jäboruder | RS406 | 98 | Mustang v Bunswaard | Just Me
v st Wainum Wisholt | ost | | | 2 | 5 | Nomad G
| Russ 424 | 87
| Inter | Olga | | |
| 1 | 1 |
Nords Isak | 133SH | 2006 | Äppelbo Flash | Furunäs Irene | |
| 1 | |
1 | Norrskenets Grim | | 97 | Charley v d Provicialweg
| Heds Ginger Ale | 2,15,1 | | 1 | 1
| 2 | Nyhagens Marlon | RS408 127SH | 99 |
Lyckebo Al Capone | Nyhagens Marilyn | ost | 1 |
| 4 | 10 |
Näsets Curry | RS053 | 66 | Kirkbride Golden Boy | Kirkbride Celary
| | | | | 6 | Näsets Jack | RS092
| | Kirkbride Golden Boy | Jewel of Marswood | |
| | 1 |
5 | Näsvallens Pyrit | RS411 | 99 | Furunäs Porfyr
| Hoksels Pyrola | 3,01,2 | | | 1 | 2 |
O - S
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | Oberon v st Volmoed | NL-S
780 | | Koert v st Olyhof |
Dawn of Abbey | | | |
| 1 | Olympus | RS315 | 92 | Kärlingehults
Orkan | Bilas Nelly | |
| | 1 | 5 | Omar v d Lange
Haar | | 99 |
Gelder v Zuylichem | Esmeralda v U-Nuova | ost | | |
| 1 |
On The Rocks of Marshwood | NL-S 808208 | 79 | Gletness Rockall | Pauline of Marshwood
| | | 1 | | 1
| O-Ne v d Heuvelshof | 099SH | 99 | Helmut v d Brouweri | Jolinde v d Heuvelshof | 3,30,2 |
| | |
3 | Sonny Boy (no) | | | | | | | 1 |
| 1 | Onyx v st Geerhof | RS204 | 78 | Scurry of Marshwood | Gieneke v st Geerhof |
| 3 | 5 | 7 | 38 | Opal | |
| Ej kvalificerad | Ej
Kvalificerat | | | | | 1 | Opan | RS223
| 84 | Firth Bracken | Sippan | | 1 | 7 | 10
| 41 | Oskar | RS433 | 90 | Center
| Ilona |
| 2 | 13 | 6 | 29 | Oskar II | | 91 | Botvid v Manefred | Sindy | 3,25,6 | | 1 |
1 | 3 |
Ossiär |
| 84 | Firth Bracken | Harlette | 2,35,2 | |
| |
1 | | | | | | | | |
| | | | |
| | | | | | | Package of Marsahwood
| RS064 | 64 | Spook of Marshwood | Baggage of Marshwood |
| | |
| 1 | Park View Grit | RS201 | 80 | Comus of Houlland | Park View Miss Muffet | | | | | 2 |
Parlington Pimpernell | RS250 |
82 | Sedgehill Pickless | Parlington
Caramel | | | | | 4 | Patrons Domino | RS005 | 52 | Diebtish |
Tyra | |
| | |
1 | Patrons Kasper | | 57 | Marquis of Netherley | Patrons Rosina | | | | | 1 | Patrons Murkel
| RS132 | 75 | Stor-Johan | Patrons Viveka | | | 3 | 2 | 7 | Patrons
Schack | | 53 |
Diebitsch | Grålla |
| | |
1 | 1 | Patrons Vivol | RS012 | 56 | Diebtish | Viva
| | | | 1 | 5
| Patrons Winkler | RS088 | 71 | Stor-Johan | Viva
| | | | 1 | 6
| Paul v d Papenhoeve | RS185 | 79 | Grandioos v Vries | Marijke v h Oranjenplein | |
| 5 | 7 | 26 | Paulus | RS251 | 89 | Jolly Roger of Marshwood |
Paulien v h Oranjeplein | | 4 | 3 | 4
| 13 | Pavarotti | RS383 | 97 | Fredrik
| Stacy |
| 1 | 1 | 1 | 4 | Pee-Peen Protoni | 059SH | 93 |
Atomi | Rose v d Voorstraat | ost | 1 | 1 |
1 | 6 |
Pelle | |
| Okänd | Okänd | | | 1
| | 2 | Pemboa Spanish Gold | RS216 | 82 | Southley Redsin | Southley Gold Leaf |
| | 3 | 9 | 20
| Peppar | |
81 | Tuffis | Pernilla
| ost |
| | 1 |
2 | Pepsi | RS396 | 94 | Dollman | Giffy | 2,39,5 | 1 | 3 | | 6 | Percy of
Netherley | RS037 | 61 |
Harviestoun Ringan | Harviestoun Polly | | | 1 |
1 | 8 |
Periigueux v Isala | | 2000 | Libero W v d Hertraksestraat | Anja v h Wald
| | | | 1 | 1
| Peter O’pan | 053SH | 95 | Opan | Maman
Kulta-Hippu | ost | | 4 | 6 | 24 | Pibroch of Netherley |
| 62 | Golden Glory of Netherley |
Merrylegs of Netherley | | | |
| 1 | Picard v Lienden | 9134 | | okänd | | | | | | 1 | Pikeri | | 88 |
Ruudullinen | Lotte | Ost
| | | | 1
| Pinocchio | RS046 |
64 | Kålltorps Emil | Blixtra
| |
| | |
5 | Pio | | | Ej kvalificerad | Ej kvalificerat | | | | | 1 | Plutus v Dorphzicht
| RS220 | 79 | Light v d Vuurback | Highfield Senga |
| 4 | 2 | 4 | 30 | Polle Bomlund | | 88 | Napoleón I´´ | Perfection of Methven |
| | | | 1
| Pompe | RS450 |
2000 | Center | Bonita
| |
| 1 | 2 | 4 | Pontus | RS116 | 73 | Zeus v d Wormer | Dola d Eikehof | | 1 | 1 | 2 | 6 | Pontus II | | 73 | Ulex v d Mariapeel | Pavona | 2,53,9 | | | | 1 | Prince | | | Ej registrerad | Ej registrerat | | |
| | 1 | Prinsen | | | Okänd | Okänd | | | | | 2 | Prinze Friendley |
| 89 | Prinz | Poppi | Ost | | |
| 1 | Promisehill Moonshine |
106SH | 2005 | Joytoy v st Berknes | Moonlight v Hoeve Eelwerd | 3,07,8
| 1 | 5 | 4 | 14 | Punch | | | Okänd | Okänd | | | 1 |
| 1 |
Putte | |
| Ej registrerad | Ej registrerat | | | | 1 | 3 |
| | | |
| | | | | | | |
| | | | |
| |
| Quatro of Sunnydale |
056SH | 88 | Hoe of Housabister
| April of Belmont | ost | | 2 | 4
| 12 | | | |
| | | | | | |
| | | | | | | | | | Ralph vh Heidseveld | RS199 | 80 | Leopold v d Strengstraat | Marielle v h Heidesveld |
| | | 1 | 3 |
Rasmus | Russ | 80 | Hubertus |
Rigmor | |
| 1 | |
2 | Rasmus II | RS357 | 93 | Dollman | Penny | 2,12,7 | 10 | 14 | 6 | 34 | Recent | RS619 | 2008 | Center | Ylotte |
| | |
1 | 4 | Refol | x |
2008 | Center | Flora
| 2,45,9 | | 1 | | 1
| Repelsteeltje vd Kersenhof | RS177 | 80 | Cola of Little ”H” | Maja v d Kersenhof | | | | |
4 | Riccardo vd Langenhorst | RS531 | 2001 | Libero W. v Hertraksestraat | Karin vd Mulder |
| | |
| 1 | Richard v Laren | RS193 | 80 | Cola of Little ”H” | Laura v d Poelwijklaan |
| | | 1 | 4 |
Rimo | 006SH | 79 | Ekeholms Manolo | Rosina
| | | 1 | 5 | 15
| Ringo | RS299 |
93 | Almnäs Scurry | Roslyn
| |
| | 1 |
3 | Robban
| | | Ej registrerad | Ej registrerat | |
| |
| 1 | Robertino | RS096 | 71 | Teunis v d Steenen Poort | Robertina | | |
| 1 | 4 |
Robijn v st Polderzicht | RS528 | 2001 | Lars v d Reiterrsweide | Marel v st Polderzicht
| | | 1 | 3 | 5
| Rockoness | |
89 | Jolly Roger of Marshwood | Persilja
| | 1 | | | 1 | Rolf | | | Okänd | Okänd | | | | | 1 | Ron of North Wells
| | 89 | Firkin of Luckdon | Rosette of Luckdon |
| 1 | |
| 1 | Roope | | 79 | Rosenway | Dusessi | ost | | 1 | | 1
| Rosafir of Transy | RS066 | 68 | Rosethorn of Transy | Rosemary of Transy | |
| 1 | 2 | 11 | Rosenbergs Campino |
216SH | 2006 | Maxmer
| Co-Co | 2,31,0 | | | 1 | 1 | Rosenbergs
Haodino | 246SH | 2005 |
Haodo | Alette | 2,26,5
| | 1 |
2 | 4 | Rosengårds Gimmic | | 96
| Capone-Fire | Candy | | | 1
| | 1 | Rosenhagas Duke | | 93 | Lakris | Mirja | 3,22,8 | | | | 1
| Rosenhagas Electron | RS345 | 94 | Valentijn v d Amstelhof | Rosenhagas Agnes | |
| | 1 |
1 | Rosenhagas Henri Martini |
RS441 | 97 | Timothy v st
Geehof | Rosenagas Agnes | |
| | | 1 | Rosenhagas
Lyric | RS484 | 2001 |
Lakris | Furunäs Benita |
| | |
| 2 | Rosenway | RS118 001SH
| 72 | Rouge Dragonof Deeracres | Isabell | |
| | |
4 | Rosethorn of Transy | | 58 | Auditor of Neterley
| Rose Petal of Transy | | | | 1 | 1 | Rosolio of Transy
| RS063 | 62 | Hescott of Transy | Rosira of Transy |
| 2 | |
| 5 | Roson | RS329 | 93 | Paulus | Kolviks Rosette | | | 3 |
4 | 14 |
Ross of Transy | RS124 | 65 | Martain of Netherley | Rosaria of Transy |
| 1 | | 1 | 3
| Rossmons Jackmani | RS445 | 2002 | Damit | Furunäs
Duxette | | | | 2 | 4 | Rosson of Transy | RS599 | 70 | Pericles of Netherley | Rosaria of Transy | | | |
| 2 | Rouge Dragon of Deeracers
| RS032 | 53 | Avening Caramel Cream | Miss Muffet of Deeracres | | |
| 1 | 2 |
Roy | |
| | | | | 1
| | 1 | Roy v Bunswaard | RS184 | 80 | Rosson of Transy | Heloise v Bunswaard
| 3,59,4 | | 1 | 2 | 15
| RP-Amigo | 048SH |
90 | Thomas v d Veldstraat | Zelinda
v st Dijkzicht | 3,01,1 | | 3 | 6 | 22 | RP-Blackrock | 039SH
| 91 | Onyx v st Geerhof | Cerana | | |
| 1 | 2 | RP-Chocolate Eyes | 040SH | 92 | Vincent v Rijswijk | Hanna III | ost | | 5 | 2 |
19 | RP-Gangrock | 061SH | 96 | RP-Blackrock
| Zelinda v st Dijkzicht | ost | | 2 |
| 7 | RP-Gladiator | 057SH | 96 | Vincent
v Rijswijk | Cerana | |
1 | 1 | 5 | 12 | RP-Hale Bopp
| 060SH | 97 | Onyx v st Geerhof | Cerana | 2,41,3 | 2 | 3 | 3 | 19 | Röde
Nalle | | 74 |
Jocke | Eleonora Domino | 3,30,8
| | |
| 1 | Röde Orm | | 90 | Eric v d Zwarte Hof | Dolly | | |
| | 1 | Röding | RS405 | 96 | Fridhems Algot | Meta | 2,26,5 | 2 | 10 | 1 | 15 | |
| | | | | |
| |
| | | | | | | | |
| | Sack | | |
| | | | 1 |
| 1 | Said | | |
| | | | | | 1 | Salmiak
| RS191 | 82
| Jakobin | Polly II | | |
| | 3 | Salut III | 140SH | 2005 | Ytterhalls Kanon | Ytterhalls Evita
| ost | 1 | 1 | | 7
| Samuraj | |
2001 | Furunäs Sahib | Kazimia
| | | | | 1 | Saandbackas Grus | RS626
| 2008 | Roy v Bunswaard | Sandbackas Glava | |
| | |
2 | Sandbackas PaulNewman | RS544 | 2006 | Shirehill Gold
Cracker | Pearl v ’t Heut | | | | | 1 | Sander v d Provincailweg | RS680 | 2002 |
Harvey v st de Veldmart | Estella vd Provincialweg |
| | 1 | | 1 |
Schamells Supersonic (N) | | | | | | |
| 1 | 1 | Schamil | RS272
| 90 | Jamil | Schaikina | | | 2 | 1
| 5 | Scotlands Mac
| | 48 | okänd | | | | | | 1 | Seaspur Custard Cream | RS520 | 98 | Birshwood Mandarin | Giltspur crumble Cream | | |
| | 1 | Senateur v d Veldstraat | RS194 | 81 | Flash of Haybrake | Roseleaf of Huston
| | | 2 | 5 | 23
| Shappe | |
| Okänd | Okänd
| |
| | |
1 | Shejk | | | Ej registrerad | Ej registrerat | |
| 1 | | 1 | Shettis | | | Okänd | Okänd |
| | | | 1 | Silkesvarten (N) |
| | | | | |
| 1 | 1 | Silver |
| | Okänd | Okänd | | | | 1 | 1 | Silvestern v h Oranjeplein
| | | Grandios v Vries | Newton Sweet Juliet |
| | |
1 | 1 | Sinjeur v d Amstelhof | | 81
| Newton v Dorpzicht | Orchidee v Spuitjesdom |
| | | | 1
| Sir Douglas | RS310 | 91 | Paul vd Papenhoeve | Glittra | 2,50,7 | 7 | 9 | 5 | 25 | Sjöängens Rival | RS434
| 97 | Damm | Sjöängens Romance | |
| | |
4 | Skäpperöds Asterix |
RS183 | 81 | Abbe
| Skäpperöds Skrållan | 3,30,7 |
| 1 | | 4 | Skäpperöds
Fidas | 027SH | 86 |
Skäpperöds Asterix | Romance | | |
| | 1 | Skäpperöds Jason | RS285 | 90 | Abbe | Skäpperöds Skrållan
| | | | 3 | 8
| Skäpperöds Orion | RS339 | 95 | Roy v Bunswaard | Skäpperöds Kassiopeja | 3,02,1 |
| | |
3 | Skärgårdens Onassis |
RS613 | 2009 | Riccardo vd
Langenhorst | Smevallens Indra | | | | | 1 | Skärgårdens Roosevelt | RS697 | 2011
| Riccardo vd Langenhorst | Smevallens Indra |
| | | | 2
| Skattens Crut | RS330 | 93 | Capone-Fire | Almnäs
Ariette | | | 1 | | 3 | Skerry v Geldersoord | RS674 | | Helmut v d Brouwerij |
Nanette v Geldersoord | | | | | 1 | Skinnfaxe
| | 52 | okänd | Okänd | | |
| | 1 | Skovgaard Camelot | RS705 | 2003 | Shirehill Gold Cracker | Yonne vd Waterstraat
| | | 1 | | 2
| Skovlundens Lightcrystal | 101SH RS495 | 95 | Rock Crystal of Marshwood |
Kirkstall Lieth | | | | 1 | 3 | Slättens Bethoven
| RS535 | 2005 | Slättens Madgic II | Musette v Suitjesdom | 3,09,8
| | 1 |
| 1 | Slättens Madgic II | RS386 | 98
| Almnäs Origo | Dalsgårds Marielle |
| | 1 | 3 | 5 |
Smedens General | |
97 | Smedens Remington | Daizy
| 2,21,8 | 1 | | | 1 | Smedens Presto |
| 92 | Stjärngossen | Molly | 2,24,4 | 3 | | 1 | 4 | Smedens Remington | RS464 | 99 | Haodo |
Amelie | 2,30,8 | 4
| 11 | 4 | 24 | Smedens Rival | RS466 | 96 | Gläntans Morendo | jasmin | 2,07,4 | 4 | 11 | 9 |
27 | Smedjenäs Edvind | RS295 | 90 | Richard v Laren | Doris | 3,07,0 | 1 | 1 | 1 | 3 | Smevallens Arrgonaut
| RS341 | 95 | Bravo v Spuitjesdom | Brendav d Karissteeg |
| | 1 |
| 1 | Smevallens Bonsai | RS365 | 96 |
Capone-Fire | Agree´s Appelblossom |
| | 1 | 1 | 4 |
Smevallens Galant | 088SH |
2001 | Capone-Fire | Pieta
v Kleynwijk | | 1 |
| | 4 | Smevallens Hijacker | 139SH
RS446 | 2002 | Ytterhalls Kanon |
Agree v Spuitjesdom | | | |
| 1 | Smevallens Royal | RS331 | 93 | Roy v Bunswaard | Agree v Spuitjesdom | |
| |
| 3 | Snobbe | RS614 | 2009 | Galant | Noblesse | | | | 1 | 1
| Sofy’s Baloo | 049SH | 94 | Opan | Soffy
v d Bus | 2,55,4 | | 2 | 2 |
6 | Solid Gold of Balintore | | | okänd | Okänd | | | | 1 | 1 | Sörby’s
Matteus | RS303 | 92 |
Aron | Sandra |
| | |
1 | 4 | Southfildgate Goldstrike | DKSH 358 | 94
| Maundy Boy of Soutfieldgate | Tyros Goldilocks | | | | | 1
| Southley Bilberry | | 95 | Prancer of Methven | Southley Mignonette | |
| | |
1 | Southley Rocky | NL-S 982 | | Southley Redskin | Southley Rosina | | | | 1 | 1 | Southley Runaround
| | | Timogen of Hutton | Southley Lavender Blue |
| | |
| 1 | Spex S | RS354 | 96 | Brunte | Silla | | | 2 | 1 | 5 |
Springfield Vincent | 204 SH | 2009 | Ferdinand v St d Dwarsdijk | Walda v Hoeve Eelwerd | |
| | |
1 | Standsure Morning | RS105 | 67 | Ardmair September Saterlight
| Vivian of Berry | | | | | 1 | Stelgale of Transy
| RS178 | 74 | Rosetaupe of Transy | Stellora of Transy |
| | 1 |
1 | 5 | Stelmor of Transy | RS123 | 56 |
Joseph of Marshwood | Stelfreda of Transy |
| | | | 1
| Stenstugu Dunder | RS583 | 2005 | Dollman | Lyktans
Heidi | 2,13,0 | 1 |
| | 2 | Stjärngossen |
RS210 | 79 | Prons Murkel | Anja v Drunen | 2,38,7 | 5 | 21 | 16 | 57 | Stjernens Gambler
| DK-SH 403 | | Campfold Snowfoot | LL Lindegårds Bourgogne |
| | |
| 1 | Stjernens Opus | | |
Liam of Borgie | LL.Lindegårds Oloroso |
| | | | 1
| Stjernens Orion | 058SH | 94 | Liam of Borgie | LL.Lindegårds Oloroso | | 1
| | |
3 | Stjernens Patrick | RS443 | 2001 | Soutfield Goldstrike
| Paradisets Petrine | | | | 1 | 1 | Stor Johan
| RS013 | 56 | Diebtish | Docka | | | 1
| | 2 | Stormtorpets Taizon | RS412 | 96 | Fridhems Carl-Oskar | Pärlis | 2,44,2 | |
| 1 | 4 | Stronsay of Wilverley | RS067 | 68 | Eschonchan Sealgair | Eckington Mignoette | | | |
| 2 | Stuart v d Zandkamp |
RS483 | 2002 | Kovn v Malang | Hanneke v d Zandkamp |
| | |
1 | 1 | Surprice v Dorpzicht | |
| Newton v Dorpzicht | Strathbogie Merry |
| | | | 1
| Svarten | |
| Okänd | Okänd
| |
| | |
1 | Svinto | | | Okänd | Okänd | | | | 1 | 1 | Symondsburry Tartar | Rwm 50 |
88 | Symondsburry Skipper | Symondsbuy
Tafetta | | 1 | |
| 1 | Symphatil Darkness |
065SH | 98 | Nero v dOlde Maten | RP-Daffodil | 2,57,1 | | | | 3 |
T - Ö
Hingst | Nr | Född | Far | Mor | Eget rek
| Antal avkommor snabbare än | | |
| | | | 2,30 | 2,45 | 3,00 | Tot | Talisman af Jäboruder | RS 499 | 2003 | Nocturne af Jäboruder | Hartside Jenny | | | |
| 1 | Tapolan Hugo | 046SH | 93 | Onyx
v st Geerhof | Lima | |
| 4 | 5 | 13 | Tarzan
| | | Okänd | Okänd | | |
| |
1 | Tarzan v Dijkzicht | | | Spotlight of Marshwood
| Olga v Maren | | | | 1 | 1 | Teddy Boy of Longacre
| RS192 | 82 | Fairy Regent | Chatsworth Belinda | | | | 1 | 6 |
Teddy III | | 91 | Charlie | Cindy |
| | | 1 | 1
| Telstar of Southley | RS061 | 68 | Wells Gold Dust | Kirkbride Golden Moon | | |
| |
2 | Teodor | | | No | | | | 1 |
| 1 | Terry Jack | | 83 | Näsets
Jack | Victoria | | | |
| 1 |
Teunis v d Steenen Poort | RS020 | 61 | Gradus v d Dalk | Pinksterbloom v Spuitjesdom
| | | | 2 | 10
| Texas King Cowboy | | 88 | Dennis | Peggy
| | | 1 | | 1
| Thabor v h Hof | NL-S 877 | | Nero v d Olde Maten | Princess v h Hof | | | | | 1 | Thomas v d Veldstraat
| RS242 | 82 | Heraut v Bunswaard | Petra v d Schoonstraat |
| 2 | 5 | 7 | 30 | Thomas v st Rodichem | NL_S 353 | | Orson v st Rodichem | Patricia
v st Rodichem | | | | | 1 | Thunderstorm | RS407 | 98 | Almnäs Ulex | Yllet | | | | 1 | 2 | Timothy
af Jäboruder | RS468 | 2003 | Nocturne af Jäboruder | Ylona v d Herenweg | | |
| 1 | 1 |
Timothy v st Geerhof | RS200 | 82 | Newton v Dorpzicht | Rosie of Transy |
| | | 5 | 19
| Tintin av Friheten | | 79 | Bemilo | Hammarhus
Jane | | |
| 1 | 1 | Titan | RS172
030SH | 80 | Tuffis
| Titti |
| 1 | 1 | 2 | 14 | Titol | RS241 | 88 | Kärlingehults Max | Kirkbride Flake | 2,39,7 | 9 | 16 |
16 | 64 |
Tjabo | RS090 | 71
| Wärnanäs Soldan | Birgitte v Hoevelshoff | | | | 1 | 3 |
Tomtagårdens Widar | 218SH | 2010 | Castor v Bunswaard | Wilma | 2,48,8 | | | | 1 | Tomtebo Elvis | RS307 | 93 | Wänga Erasmus | Bonita | | | |
| 1 | Tonie | RS117 | 73 | Diaond
of Deeracres | Tonnie v Bussum | | | | 1 | 2 | Top
Hat of Lindegaard | RS072 | 68 | Eckington Knoydart | Bettina af Lindegaard | | |
| | 1 | Topper v d Kortenhof | | 2003 | Napoleon v d Kortenhof | Belladonna v st Brammelo
| | | 1 | | 1
| Torne Dick | SPR 10/52 | 52 | Scotland Mac
| Bonnie Lass | | | 1 |
| 4 | Torne Harris
| RS030 | 63 | Bay Leaf of Felbridge | Harviestoun Edie |
| | |
| 1 | Torne Palomino | | 56
| William | Torne Dolly | | |
| | 1 | Toy | RS346 | 93 | Almnäs Ulex | Tilla | | |
2 | 2 | 8 | Toyhorse Pepperpot | | 85 | Toyhorse Ermine Toes I | Toyhorse Guzu of Kirkholm | | | | | 1 | Tranegildes Ivanho
| | 2000 | Furie v d Schaapskooi | Bella Trankilde |
| 1 | |
| 1 | Trim of Marshwood | RS026 | 63 |
Trigger of Marshwood | Wells Firefly | | | | | 1 |
Tristan L.H. | |
| Kismet v Bunswaard | Gonda
v Strobes | | | | | 1 | Trollet
| | | Ej Kvalificerad | Ej kvalificerat | |
| |
| 1 | Troy af Sörtå | RS602 | 2008
| | | | |
| 1 | 2 |
Tudor | RS645 | 2010
| Kasper | Juliana
| | | | 1 | 6
| Tuffis | RS131 |
75 | Dusty v d Zandsteeg | Atinka
bv d Boerlaan | | | | | 6 | Tummeliten
| | 85 | Tuffis | Patricia | 3,45,0 | |
| | 1 | Tunstas Domingo | RS297 | 92 | Jolly Roger of Marshwood | Veronica v d Rochhausstraat
| | 3 | 1 | 2 | 13
| Tuntematen Ori | | | Okänd | okänd | | | | | 1 | Turbo Magic c Kastanjehof | RS642 | 2003 | August v d Kosterweide |
Jonkvrouw v Veldzicht | | | | | 1 | Tutina
| | 89 | Herkules | Beata | | | 1
| 1 | 2 |
Twan v d Langendijk | | 82 | Gandioos v Vries | Karola v d Langendijk
| 2,56,7 | | | | 1 | Twin’s Baltzar | RS019
| 60 | Lilleman
| Patrons Doll | | | 1 | 1
| 5 | | | |
| | | | | | |
| | | | | | | | | | Ubris v Offen | | | Supreme of Marshwood | okänd | | |
| 1 | 1 |
Udor | |
| | | | |
| 1 | 1 |
Ulex v d Mariapeel | RS034 | 62 | Spotlight of Marshwood | Mies v d Mariapeel
| | | | 2 | 4
| Ulrik | RS245 |
87 | Richard v Laren | Ulonka
v d Heuvelkamp | | | | | 1 | Ulver L.H. | NL-S 895 | | Kismet v Bunswaard | Gonda v Vries | |
| |
| 1 | Ulvercroft Harvest Moon | |
| Tirrick of Waterloo | Ulverscroft Honey |
| | | | 1
| Ulverscroft Tiggie | 051SH | 93 | Ebony Rhu | Highfield
Tania | | |
| | 1 | Ulverscroft Tot Major | 047SH
| 94 | Handfuof Berry | Megan of Scotia | |
| | 1 |
2 | Ulverscroft Tot Sunshine |
RS205 | 80 | Ulvercroft Tot
Timbrill | Ashorne Sunbeam | |
| | | 1 | Ulverscroft
Walter | 052SH | 93 |
Guy of Sumburgh | Wendy of Dandes | 3,18,3 | 1 | 1 | 3 | 11 | Up to Date of Shetlane | RS731 | 2004
| No Fear v d Römer | Flair v Spuitjedom |
| | | | 1
| Upplundas Columbus | RS470 | 2001 | Haodo | Filone
| | | | | 1 | Uron v d Römer | RS525
| 2004 | Balade vd Romer | Melodie vd Römer | |
| | 2 |
3 | Usvaniityn Hemuli | 125SH | 2006 | Opan |
Juliet | | | 2 | 10 | 22 | Usvaniityn Jesse |
248SH | 2011 | Usvaniityn
Hemuli | Almnäs Tamara | 3,01,9 |
| | | 2 | Usvaniityn
Lordi | 126SH | 2006 |
Furunäs Bonzo | Ekskogens Inra | 3,37,3 | |
| 1 | 2 |
Utrol | RS391 | 97
| Ringo | Lilissi
| | | | 1 | 2
| V.V. Aku | |
2006 | Gerrol v d Römer | Roos v H. Vrij | | |
| |
1 | V.V. Apollo | | 83 | Gletness Rockall | Odette v h Oranjeplein | | | |
| 1 | V.V. Jyty | | 87 | Rosenway
| Vicky v’t Heidenschap | |
| | | 1 | V.V. Madison
| | 90 | Wessel v d Amstelhof | Beatrix v Veelust |
| | |
1 | 1 | V.V. Mortti | | 90 | Herkules | Noortje v Kerkzicht | | |
| | 1 | Valdor | RS349 | 90 | Almnäs Ra | Jasmine | 2,30,7 | |
1 | 4 | 7 | Valentijn v d Amstelhof | RS260 | 83 | Rosson of Transy | Julie of Marshwood | | | 3 | 4 |
12 | Valentino | RS308 | 92 | Wessel
v d Amstelhof | Agree v Spuitjesdom | | 2 | 3 | 11 | 45 | Valentino II
v Ellernbrook | DE | 2001 |
LP Vintaro | Pretty Woman |
| | |
| 1 | Veggerbys Loch Morie | 144SH | 2003
| Veggerbys Loch Lochy | Stefanie Bomlund |
| | | 1 | 7 |
Vemil | RS350 |
90 | Almnäs Ra | Emilia
| 2,22,5 | 4
| 1 | 4 | 12 | VeranoLee v d Zandkamp | 150SH | 2004 | Pybe v st d Toekomst
| Nora Lee v d Zandkamp | | | 1 |
| 4 | Vetebulle | 069SH | 99 | Kaxe
| Blåsippa |
| | 2 |
5 | 11 | Viala Erker | RS062 | 68 | Harviestoun Ringan | Rossönäs Eva | | 1 | 1 |
4 | 15 |
Victor v Slipshof | RS022 | 62 | Piou v Neer | Kalenie v Eghel | | | | | 1 | Victor v Stepelo | 141SH
| 2004 | Edmund v d Brouwerij | Omni Rose v Stepelo | ost |
| | |
1 | Viktor Mininski | | 88 | Dusty v d Zandsteeg
| Vera v Grensszicht | | | | | 1 | Vincent
| | | Okänd | Okänd | | | 1
| | 1 | Vincent De | | 97 | Viskan | Kessy | | | 1 | | 2 | Vincent v Rijswijk | 025SH | 83 | Orchis v d Sandberg | Rozalinda v Rijswijk | | | 3 | 12 |
38 | Vinjett | | 99 | Lyckebo
Al Capone | Kärlingehults Vilett | | | | | 1 | Vinkelbodas Ivar | RS287 | 92 | Winston v Maaszicht | Botilda | | |
| | 2 | Vintaro | | | Viskan | Cilly | | |
1 | | 1 | Viscount of Catchpool | | | Ichworth Vanquish | Wildmore Julie | | | | | 1 | Vital
| | 85 | Vitalist vt Metz | Nallebo Manda | | | | | 1
| Vitalist v Metz | RS023 | 62 | Oscar v Beuningen | Mien vv d Beente | | 1 | | | 6 | Vivaldi | RS442 | 2000 | Valdor | Aniara | 2,53,3 | 1 | | | 2 | Waleca | | | Okänd | Okänd |
| | | | 1 | Walter v ‘t Kleine Weitje |
| 2005 | Nelantines v d Groote Woerd |
Helicinthus vd Schaapshoeve | | | |
| 1 | Wänga Erasmus |
RS254 | 86 | Östertorps Dagobert | Wänga San Soucie | 2,56,5
| | |
3 | 10 | Watson v Bunswaard | RS244 | 84 |
Stelmor of Transy | Rosada of Transy | 3,31,8 | | 1 | 1 | 9 |
Waulkmill Mckay | 037SH |
91 | Waulkmill Mc Laren | Ona
of Wilverley | | | | | 1 | Waulkmill Mc Laren | RS311 | | Leo of Wilverley | Tannera of Waulkmill | | | 1 | 1
| 2 | Wells Gold Dust | | | Wells Gold Link | Wells Petronella | |
| |
| 1 | Werner v d Kraaienhof | | 84
| Luitenant v d Spoorlaan | Patricia v st Johanna | | | | 1 | 1 |
Wessel v d Amstelhof | RS235 | 84 | Rosson of Transy | Paula of Marshwood | | |
| 3 | 8 | Whitetails Colour Contrast | | | Lythwood Tommy-Gum | Westbrook Greymist | | | | | 1 | Wiknes Wilhelm
| 089SH | 2000 | Clay | Vicky v d Mussenberg | | | | 1 | 1 | Wilfred v d Oudewaard | RS027 | 63 |
Olivier v Tiel | Oro v d Vennen | | | | | 4 |
Wilfred vd Zandhoeve | RS555 |
2005 | Frisco v Heuvelshof | Anke
v st Brammelo | | | | | 2 | Wille |
| | okänd | okänd | | |
| |
1 | William
| | | Ej registrerad | Ej registrerat | |
| |
| 2 | William af Jäboruder | RS534 | 2005
| Friso v Huevelshof | Arabesque v Spuitjesdom |
| | 1 | 1 | 2 |
Windy | | | Longmead Shooting | Twopence
of Checkley | | | | | 1 | Winston L.H. | NL-S 925 | | Kismet v Bunswaar | Juggle of Marshwood | | | | 1
| 1 | Winston v Maaszicht |
RS236 | 84 | Boltwood Gold Plate | Waterfrets Angela | |
| |
| 4 | Volder Morte | RS691 | 2011 | Emmeros David | Inka | | |
| | 1 | Wänga Fridolin | RS229 | 87 | Östertorps Dagobert | Wänga San Soucie
| 3,08,3 | 1 | 1 | | 6
| Wärnanäs Magnus | RS080 | 71 | Trim of Marshwood | Magnolia of Shergold | |
| 1 | 1 | 9 | Wärnanäs Soldan | RS028 | 63 | Harviestoun Habbie
| Säfstaholms Sraya | | | | | 5 |
| | | | | | | | | | | | | | |
| | |
| | Ymir v st Rodichem | RS040 | 64
| President of Marshwood | Patricia v st Rodichhem | | | | | 1
| Ytol | RS276 |
91 | Almnäs Sirocco | Thuya
v d Middelwaard | | 4 | 4 | 7 | 32 | Ytterhalls Frosson | 043SH
| 92 | Timothy v st Geerhof | Ytterhalls Akleja | | 2
| 10 | 12 | 34 | Ytterhalls Inferno | RS362 | 95 | Watson v Bunswaard
| Ytterhalls Akleja | | | | | 1 | Ytterhalls Kanon
| RS380 | 97 | Watson v Bunswaard | Ytterhalls Akleja |
| | |
2 | 6 | Ytterhalls Mistral | RS400 | 99 |
Capone-Fire | Ytterhall Evita | | |
| 3 | 6 |
Zac | | 97
| Valentijn v d Amstelhof | Zusanne v st Johan |
2,54,0 | | | | 1
| Zeb | RS438 | 2000 | Smevallens Royal | Jeriza | 3,05,2 | 1 | |
| 1 | Zentor | RS562 | 2007 | Furunäs
Jotex | Svedbackens Julia | |
| 1 | 1 | 9 | Zetim Macko
| | 87 | Dolk | Quina | | |
| | 1 | Zeus v d Wormer | RS048 | 64 | Randolph v d Tobbensdijk | Sonja v d Noordenweg
| | | | 1 | 2
| Zimroth v st Olyhof | RS041 | 64 | President of Marshwood | t-Henriette v d Nijhof | |
| | |
3 | Zoogin | RS356 | 95 | Componist v d Römer |
Dixy | 3,11,7 | | |
| 1 | Zorba of Grutness | 076SH | 96 | Noggin of Quendale | Toffee of Grutness | |
| 1 | 2 | 8 | Zorro
Boy | | 89 |
Onyx v st Geerhof | Cinderella | 2,27,7
| | |
| 1 | Zorro v d Weerd | RS036 | 64 | Pegasus v t Groenewoud | Rita v d Weerd | | | 1 | 2 | 6 |
Zorry | RS419 | 97 | Watson v Bunswaard | Tösen |
| | | 1 | 1
| Älvåsens Latcho | RS472 | 2003 | Nocturne af Jäboruder | Flora v d Kolonie | |
| 1 | |
2 | Äppelbo Findus | RS289 | 92 | Timothy v st Geerhof
| Äppelbo Semla | | 1 | |
| 3 | Äppelbo Leo | RS420 | 2000 | Äppelbo Triton | Äppelbo Nigra |
4,03,3 | 1 | 1 | 1 | 3 |
Äppelbo Pastillo | RS309 |
92 | Timothy v st Geerhof | Polly
III | | |
| | 2 | Äppelbo Triton | RS342
| 95 | Wessel v d Amstelhof | Tequila | |
| | |
1 | | | | | | | | |
| | Östertorps Ametist
| 023SH | 86 | Lockinge Napoleon | Coral | | | | 4 | 10 |
Östertorps Baron | RS230 |
87 | Park View Grit | Östertorps
Dam | | |
| | 2 | Östertorps Dag Vag |
RS208 | 84 | Lockinge Napoleon | Diana v Uchelen | |
| |
2 | 14 | Östertorps Dagobert | RS151 | 78
| Lockinge Napoleon | Diana v Uchelen |
3,31,1 | | | 7 | 19 |
Östertorps Danne | RS161 | 79 | Lockinge Napoleon | Diana v Uchelen | | |
1 | 2 | 7 | Östertorps Illuster | RS316 | 94 | Winston v Maaszicht | Östertorps Djinn | | | |
| 1 |
|
|
|
|
|
|